O násTJ voltiž Tlumačov

Představení

Jsme voltižní oddíl zabývající se výukou gymnastiky na koni.

Působíme v areálu Zemského hřebčince Tlumačov.

 

 

Kdo jsme?

Jsme přátelská parta lidí zapálených pro práci s koňmi a dětmi. Všichni trenéři, lonžéři a ostatní členové organizačního týmu dělají svou práci zcela bezúplatně. Naši snahou je přivést děti k netradiční sportovní disciplíně, která spojuje sportovní gymnastiku a soulad s koněm. Děti nejprve naučíme elementární cviky (upažení, klek, stoj na koni) a následně přecházejí ke cvikům obtížnějším. Postupně každého zapojíme do skupinového cvičení, kde se naučí spolupráci ve dvojicích či trojicích, vzájemné komunikaci a pomoci.

Voltiž je gymnastika na neosedlaném koni.

Nejde o klasický dětský kroužek, ale o sport. Naší snahou je, aby se všechny děti pravidelně účastnily všech tréninků, které jsou zaměřeny na základy gymnastiky, zpevnění těla, orientaci, koordinaci pohybů, techniku provedení cviků a soulad s koněm. Většina tréninků se odehrává na zemi a barelu (umělá atrapa koně). Tyto získané dovednosti jsou následně přenášeny na koně.

V letním období cvičí dětí pravidelně vždy jak na koni, tak na barelu.

V zimním období mají koně po sezóně odpočinek a tréninky jsou zaměřeny více na zlepšování kondice, techniky a učení nových cviků. Neznamená to však, že by si děti v zimním období na koni nezacvičily (minimálně jeden trénink týdně je na koni).


SOUTĚŽÍME

Každoročně od dubna do října se naši členové účastní závodů po celé České republice.


VYCHOVÁVÁME

Nejméně třikrát týdně se věnujeme dětem na tréninku a doufáme, že z nich vyrostou noví reprezentanti.


REPREZENTUJEME

Dřina, píle, hodiny a hodiny strávené na tréninku přinášejí štěstí, radost a vítězství.