Články ze závodůNejnovější zprávy

V sobotu 16. března se sjeli voltižní závodníci k závodní generálce. Jednalo se o barelový závod, který pořádal voltižní oddíl Duha. Závod se konal v tělocvičně v Havířově. Závodníci tak mohli prověřit, jak jsou na tom v porovnání s ostatními s přípravou na závodní sezónu.

Závodu jsme se zúčastnili za finanční podpory Zlínského kraje. 

Za TJ voltiž Tlumačov se závodu zúčastnili:

  • Juniorská skupina I. - ve složení Valerie Gasanova, Klára Matulíková, Nicol Polsterová, Andrea Šopfová, Magdaléna Drbalová a Vendula Matulíková
  • Juniorská skupina II. - ve složení Adéla Skácelová, Lukáš Polster, Josef Zlatuška, Veronika Neprašová, Nikola Stupnická a Tereza Neprašová
  • jednotlivkyně junior: Magdaléna Drbalová, Nicol Polsterová, Klára Matulíková a Valerie Gasanova
Foto: Voltiž DUHA Foto: Voltiž DUHA
Foto: Voltiž DUHA Foto: Voltiž DUHA

 

Barelové závody jsou od závodu na koni značně odlišné. Cvičenci mají průpravu na barelu, nicméně závody probíhají v převážné míře na koni. Díky hodnocení koně na závodech, souladu cvičence s koněm a samotném faktu, že chod koně ovlivňuje i kvalitu provedení cviku, byly výsledky odlišné než ty, na které jsme zvyklí. Díky tomu tedy jako by bylo hodnocení očištěno od vnějších vlivů a cvičenci se mohli soustředit na precizní provedení cviků. Zároveň zde však byl vidět fakt, že některé dynamické cviky jsou cvičenci zvyklí předvádět i díky pomoci vznosu koně. Tím byl závod zcela jistě specifický nejen pro cvičence, ale také pro rozhodčí.

V minulosti byly barelové závody více časté, takže jsme byli velice vděční, že se oddíl z Havířova rozhodl tento závod uspořádat.

Foto: Voltiž DUHA
Foto: Voltiž DUHA

Hledat

ČESKÁ JEZDECKÁ FEDERACE

Přihlášení

Pouze pro členy TJ

Kdo je online

Právě přítomno: 36 hostů a žádný člen

Naši sponzoři