Články ze závodůNejnovější zprávy

Již každoročně závodní voltižní sezóna začíná vypsaným voltižním závodem, který je součástí jezdeckého festivalu. Letos se festival uskutečnil poprvé v Královickém Dvoře u Slaného. Závod je vypsán pouze pro soutěžící cvičící ve cvalu, výjimku tvoří juniorské skupiny, které mohou sestavu předvádět v kroku. Zároveň se jedná o závod pouze ve volné sestavě. 

Závodu jsme se zúčastnili za finanční podpory Zlínského kraje.

23. března se festivalu za TJ voltiž Tlumačov zúčastnila juniorská skupina na koni Condor ve složení Andrea Šopfová, Vendula Matulíková, Klára Matulíková, Magdaléna Drbalová, Valerie Gasanova a Nicol Polsterová. V jednotlivcích ženy junior nás reprezentovaly cvičenky, které soutěžily i ve skupině, a to Nicol, Lery a Magda. Cvičily na koni Tymián. Lonžérkou obou koní byla Liba Hablovičová.

Skupina v tomto složení poprvé předvedla svou novou volnou sestavu ve cvalu za doprovodu hudby z filmu Vajana. Volná sestava se holkám povedla a zaslouženě si z Královic odvezly 2. místo.

Juniorkám se tolik nedařilo. Našemu novému voltižnímu koni Tymiánovi se v závodní hale moc nelíbilo, ale i přesto holky bojovaly a zvládly odcvičit alespoň zjednodušené verze svých sestav. Bohužel se díky tomuto zaváhání se seřadily na konci výsledkové listiny od 8. do 10. místa. Věříme však, že se v průběhu sezóny jejich výsledky zlepší, jakmile si Tymián zvykne na závodní prostředí, diváky na tribunách a ostatní vlivy.

 

Hledat

ČESKÁ JEZDECKÁ FEDERACE

Přihlášení

Pouze pro členy TJ

Kdo je online

Právě přítomno: 43 hostů a žádný člen

Naši sponzoři