Články ze závodůNejnovější zprávy

V sobotu 13. dubna jsme se vydali na závod do Frenštátu pod Radhoštěm, kde se konal již tradiční závod o Velikonoční vajíčko. Počasí závodu příliš nepřálo, ale i tak pořadatelé připravili závod na úrovni. Jednalo se o první závod letošní sezóny, kde cvičenci předvedli jak povinnou, tak volnou sestavu.

Oddíl jel do Frenštátu s dvěma koňmi - Tymiánem a Condorem. Do závodu jsme přihlásili 2 juniorské skupiny a 4 jednotlivce.

Závodu jsme se zúčastnili za finanční podpory Zlínského kraje.

Juniorská skupina I. předvedla obě sestavy ve cvalu. Cvičili tentokrát na koni Tymián ve složení Vendula Matulíková, Klára Matulíková, Nicol Polsterová, Magdaléna Drbalová, Andrea Šopfová a Valerie Gasanova. Především volná sestava se skupině vydařila a i pro rozhodčí byl jejich výsledek překvapením. Kůň Tymián oproti předchozímu závodu již neměl problém v závodním prostředí haly, spíše se jeho výkon jevil, jako by byl na závodech po několikáté. Byl to přitom jeho první start se skupinou a ještě k tomu s oběma sestavami ve cvalu. Věříme tedy, že tato skupina bude sbírat úspěchy v průběhu celé závodní sezóny a že se ve výsledkové listině časem posune směrem výše. Tentokrát výkon skupině stačil na 3. místo.

Skupina Junior I. Skupina Junior II.

Druhá skupina Junior II. cvičila na koni Condor. Děti v této skupině jsou mladší než ve skupině I. a věkově by ještě mohli závodit v kategorii děti, kde by ale museji vše cvičit v kroku. Svou povinnou sestavu předvádějí především ve cvalu, někteří však ještě předvádějí některé cviky i v kroku. Díky společné kategorii skupin cválajících a krokových tak nemají takovou možnost umístit se na vyšší příčce. Mají však možnost se svými výkon posunout do naší lepší skupiny I. Skupina cvičila ve složení Adéla Skácelová, Veronika Neprašová, Lukáš Polster, Josef Zlatuška, Nikola Stupnická a Tereza Neprašová. I přes výsledkově slabší výkon byli pochváleni, protože Condor je jedním z nejvyšších voltižních koní. Někteří z našich cvičenců sotva dosáhnou na madlo, aby na něj naskočili. Ale i tak se na našeho obra většina z nich zvládne vyškrábat ve cvalu. Ti, co nevyskočí ve cvalu, zvládnou bez dopomoci udělat aspoň náskok v kroku. Za svůj výkon si u rozhodčích vybojovali 7. místo.

V jednotlivcích kategorie děti poprvé cvičila 5 letá Kateřina Kytlicová. Děti v této kategorii cvičí pouze cviky povinné sestavy. Kačenka si vybojovala 4. místo. Největším oceněním však pro tyto děti je potleskl diváků a vybojovaná stužka a cena ze závodu.

V kategorií jednotlivkyň junior startovaly stejně jako v Královicích Magdaléna Drbalová, Valerie Gasanova a Nicol Polsterová. Tentokrát předváděly sestavy na koni Condor. Byl z toho oproti minula i výsledkový posun směrem vzhůru. Výsledky: Nicol - 4. místo, Lery - 6. místo, Majda - 8. místo. Lery a Majdu letos čeká poprvé celá sezóna i v kategorii jednotlivců. Díky natrénovaným sestavám plánuje oddíl účast těchto cvičenkyň i na mezinárodních závodech.

Valerie Gasanova Magdaléna Drbalová

Hledat

ČESKÁ JEZDECKÁ FEDERACE

Přihlášení

Pouze pro členy TJ

Kdo je online

Právě přítomno: 24 hostů a žádný člen

Naši sponzoři