Články ze závodůNejnovější zprávy

Jeden z největších závodů sezóny, co do počtu zúčastněných, se koná každoročně v areálu Zemského hřebčince v Tlumačově a díky spolupráci s obcí a krajem jsme hrdými pořadateli tohoto závodu.

Již v pátek 26. dubna se do areálu začali sjíždět závodníci ze všech oddílů republiky (z Chomutova, Prahy, Jablonce nad Nisou, Brna, Havířova,...), ale také ze Slovenska. Díky vzdálenosti jsou ochotni na náš závod přijmout pozvání závodníci ze zahraničí, což nás velice těší a cvičenci tak mají možnost porovnat se zase s novou konkurencí. Od pátku také probíhaly přípravy závodní haly, závodního povrchu, boxů pro koně, aj. V sobotu ráno závod začal veterinární přejímkou koní, kde všichni byli bez problému připuštěni k závodu. Následovala schůzka vedoucích ekip, odsouhlasení startovních listin a zahájení samotného závodu. Počet přihlášených koní, cvičenců, skupin a dvojic nám nedával moc prostoru na přestávku, a tak v 9:00 začal celodenní program, který se letos natáhl až do pozdních odpoledních hodin

Závod se konal za finanční podpory Zlínského kraje a obce Tlumačov.

V nejvyšší kategorii Senior měl oddíl zastoupení díky Honzovi Hablovičovi. Technickou a volnou sestavu předvedl na koni Tymián pod vedením lonžérky Liby Hablovičové. Ve své kategorii nenašel přemožitele a soutěž Seniorů vyhrál.

Jan Hablovič

Dále v jednotlivcích reprezentovaly děvčata v kategorii ženy Junior B. Nejvíce se dařilo Nicol Polsterové, která vybojovala 5. místo. Dále ve stejné kategorii závodily Magdaléna Drbalová (8. místo), Valerie Gasanova (11. místo) a Klára Matulíková (16. místo).

Klára Matulíková Magdaléna Drbalová
Valerie Gasanova Nicol Polsterová

V kategorii nejmladších - dětí - se na 11. místě umístila naše členka čtyřletá Kateřina Kytlicová.

Skupiny jsme letos měli opět na startu dvě.

  • Juniorská skupina I. (cvičící vše ve cvalu) potvrdila svůj výkon z prvního letošního závodu a vybojovala 3. místo (ve složení Vendula Matulíková, Andrea Šopfová, Klára Matulíková, Magdaléna Drbalová, Valerie Gasanova a Nicol Polsterová - kůň Tymián - lonžérka Liba Hablovičová).
  • Juniorská skupina II. (cvičí volnou sestavu v kroku) zlepšila od prvního závodu svou povinnou sestavu, ale i tak se zatím stále výsledkově pohybuje na samém konci výsledkové listiny. Věříme, že v průběhu sezóny se jejich výkony budou zlepšovat. Tentokrát vybojovali 8. místo (ve složení Adéla Skácelová, Tereza Neprašová, Josef Zlatuška, Lukáš Polster, Nikola Stupnická a Veronika Neprašová - kůň Condor - lonžérka Liba Hablovičová).
Závod se konal za podpory Zlínského kraje
Juniorská skupina I. - sponzor CZ Česká Zbrojovka

Během závodu nedošlo ke zranění cvičenců, všichni závodili fair play. Velice nás těší zájem oddílů a cvičenců o náš závod. Věříme, že i v následujícím roce budeme schopni uspořádat tak velký závod a že k nám do Tlumačova opět zavítá mnoho cvičenců a návštěvníků. Díky patří všem rodičům našich cvičenců, bez kterých by závod neproběhl organizačně bez problému.

 Děkujeme všem partnerům akce, kteří se na závodu podíleli finančně či darovali ceny na výhry pro cvičence. 

 

Hledat

ČESKÁ JEZDECKÁ FEDERACE

Přihlášení

Pouze pro členy TJ

Kdo je online

Právě přítomno: 16 hostů a žádný člen

Naši sponzoři