Články ze závodůNejnovější zprávy

Letošní první mezinárodní závody, kterých jsme se zúčastnili, se konaly v maďarské Budapešti ve dnech 3. - 5. května 2019.

Závodu jsem se zúčastnili za finanční podpory Zlínského kraje.

 

Tyto mezinárodní závody pro nás byly ve mnohých ohledech "poprvé".

Naše poprvé :

  • na CVI (mezinárodní voltižní závody) se zúčastnily v kategorii jednotlivců děti CH1* cvičenky Magdaléna Drbalová a Valerie Gasanova
  • na CVI jsme vyrazili i s koněm Tymiánem
  • na našich koních startovaly 2 polské cvičenky, 1 maďarská dvojice junior a 1 dánská dvojice senior

Cesta do známého areálu probíhala bez problémů. Po příjezdu jsme vyložili koně a šli je následně připravit pro trénink pro zahraniční cvičence. Vlivem okolností se do našeho týmu kromě plánovaných Polek a Maďarek přidaly i Dánky. Ty se vydaly na závody bez koně a nakonec se obrátily s prosbou na nás, zdali jim zapůjčíme koně. Vzhledem k tomu, že se Seniorskou kategorii dvojic nemáme zkušenosti a jedině náš Condor nesl Seniorskou skupinu, tak jsme jim na trénink zapůjčili Condora. Nicméně líbil se jim i náš Tymián a nakonec i bez tréninku zvolily start na Tymiánovi. 

Kategorie dětí na mezinárodních závodech cvičí jen jednu povinnou a jednu volnou sestavu. Děvčatům se v mezinárodní konkurenci dařilo, o čemž svědčí i výsledky, které nikdo z nás nečekal.

Nicol Polsterová - startovala již i loni na mezinárodních závodech, díky nímž má vyjetou nominaci do vyšší kategorie dětí a startuje tak v kategorii CH2*, na koni Tymián vybojovala 4. místo

   

Valerie Gasanova - na první mezinárodní závody si počínala velice zkušeně a nenechala se rozhodit atmosférou velkých závodů, spíše naopak ji to pomohlo k lepšímu výsledku - kategorie děti CH1* - 3. místo - výslednou známkou splnila pro další závody nominaci pro vyšší kategorii CH2*

   

Magdaléna Drbalová - její první start na CVI začal výtečně, kdy po povinné sestavě vedla, nicméně ve volné sestavě na ni dolehla nervozita a spadla, i tak z toho byl velice pěkný výsledek, ale na bednu už to nestačilo - kategorie CH1* - 4. místo - výslednou známkou splnila pro další závody nominaci pro vyšší kategorii CH2*

 

Cvičenkám gratulujeme k dosaženým výsledkům a věříme, že se jim bude dařit i na dalších mezinárodních závodech, které nás čekají. Skvělou práci předvedla naše lonžérka Liba Hablovičová, kterou dohromady čekalo 15 startů za dva dny. Na své lonži vedla koně Condora a Tymiána.

 

 

Zahraniční cvičenci na našich koních

Naši koně jsou pro zahraniční cvičence velmi oblíbení a často nás kontaktují s možnosti startu. Na tyto závody se k nám do týmu připojily:

  • Roksana Naumiuk - POL - CH1* - 9. místo
  • Zofia Mikolajszak - POL - J2* - 13. místo
  • Zsofia Vida & Zsofia Gyongyver Gorger - HUN - PDD J2* - 5. místo
  • Maria Thinggaard Sorensen & Freja Linde - DEN - PDD S2* - 1. místo

I tyto cvičenky byly s výsledky spokojeny, za což jsme rádi. Dánská dvojice zcela bez problémů zacvičila sestavu na vysoké úrovni a získala nominační známku pro vyšší kategorii PDD S3* a zároveň první nominační známku pro Mistrovství Evropy. Pro Polku Zofiu bylo překvapením, že se výsledkově dostala do druhého kola závodu. Takže další den se jen díky nám dozvěděla, že bude ještě dále závodit :) . Maďarská dvojice předvedla dvě pěkné sestavy. Bohužel tyto cvičenky jsou zvyklé předvádět značně jiné cviky než ostatní národy, a proto musely pro svůj start lehce upravit své sestavy, aby je zvládly odcvičit.

 

 

       

 

Hledat

ČESKÁ JEZDECKÁ FEDERACE

Přihlášení

Pouze pro členy TJ

Kdo je online

Právě přítomno: 8 hostů a žádný člen

Naši sponzoři